post

Henrik er tilbage i Ballerup BK

Henrik Dick-Nielsen er, efter en afstikker til Husums DS-hold, tilbage i Ballerup, og overtager dermed igen tøjlerne for klubbens 1. senior.

Lige nu er fodbolden sendt på corona-pause, men til januar står Henrik igen klar til at svinge pisken over Ballerup BK’s Serie 1-mandskab. For Henrik og holdet venter et endnu ukendt antal træningsmodstandere, inden det lørdag d. 6. marts igen går løs, med den første af hele 15 kampe, som skal spilles i turneringen i løbet af foråret.

Henrik tiltræder på en 1,5 år lang aftale.

STØT VORES SPONSORER - DE STØTTER OS!

Tvilling VVS har været sponsor i Ballerup BK siden foråret 2016. De har altså været med fra dag et i Ballerup BK, og er en meget stor del af, at vi er nået så langt. Husk dem næste gang I skal bruge en VVS'er.

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *